До списку

Машина часу: з Senior в Junior

15 Березня, 2021

Усі досвідчені фахівці колись були джунами і виходили з зони комфорту в колектив із більш досвідченими колегами, важкими завданнями та іншими, здавалося б, непереборними викликами. Своєю історією розвитку, відчуттями і спогадами про початок кар’єри поділилися розробники ISsoft.

;

Артем Головня, Java Engineer

В ISsoft я працюю вже десятий рік. Ще у 2011 році влаштувався в компанію на позицію Junior Java Developer і займався спочатку лише написанням тестів, працюючи на проєкті, де ми розробляли софт для фур. Як і будь-якому іншого новачкові, мені було щось незрозуміло, у чомусь я був не впевнений, але багато працював, навчався і знаходив рішення.

За ці роки мені вдалося попрацювати з безліччю інструментів і технологій на різних проєктах: Java, Spring, Hibernate, EJB, myBatis, MySQL, Oracle, Cassandra, IntelliJ Idea. Найбільше запам’ятався проєкт зі створення системи для відеоконференцій.

Тим, хто тільки починає свій шлях в ІТ, я порадив би не боятися пробувати все нове й перевіряти це на практиці, а також розвивати свою комунікабельність: цей скіл дуже недооцінюють у нашій професії.

;

Євгеній Сорін, .NET-розробник

Уже вісім років я займаюся .NET-розробкою в ISsoft. Ще у 2012 я прийшов у компанію на позицію .NET-інженера з невеликим досвідом. Чітке розуміння своїх бажань і поставлені цілі, а також постійний саморозвиток допомагали мені ставати кращим. Сьогодні я працюю на трьох проєктах: на одному з них виконую роль Team Lead, на двох інших поєдную управління командою з розробкою продукту.

На початку шляху девелопмент уявлявся мені просто написанням коду. Зараз я вирішую архітектурні завдання, які допомагають ефективно і якісно задовольняти бізнес-вимоги замовника і спрощувати роботу розробників у майбутньому, керую командою й розподіляю завдання.

Як ви відчували себе в ролі junior-developer?

До ISsoft я працював у компанії, де колеги були приблизно одного зі мною віку. Тут же я потрапив на проєкт, де в ролі junior-а був оточений досвідченими розробниками, старшими за мене. Завдяки цьому відчувалася авторитетність компанії, більш серйозний підхід до роботи. Мої колеги допомагали мені там, де я не знаходив відповіді. Але найбільше мені допомогла взаємодія з клієнтом.

Після випробувального терміну мене відразу відправили у відрядження в США. За кілька тижнів там я не тільки підтягнув свій рівень володіння англійською мовою, а і став дуже близьким із бізнесом клієнта, краще зрозумів свої завдання й цілі. Проєкт полягав в управлінні складами. Ми з командою розробляли клієнтську частину на Microsoft Silverlight, а backend був на .NET. Також була невелика підтримка legacy додатка на Visual Basic, який відповідав за конфігурацію веб-додатка.

Як ви опинилися в .NET?

Навчався я в БНТУ на факультеті Інформаційних технологій та робототехніки. Під час навчання я розробляв софт для управління системою перевірки якості сплавів на механіко-технологічному факультеті. А на п’ятому курсі влаштувався part-time в одну ІТ-компанію на позицію QA-junior. Згодом я став QA-Lead, але оскільки я мав на меті стати професійним розробником, то спочатку я почав писати автоматизовані тести, а потім і зовсім перейшов в.NET-департамент. Пізніше я змінив місце роботи на ISsoft.

Розкажіть, з якими інструментами вдалося попрацювати за 8 років в.NET?

Вісім років тому дуже багатьох технологій, які є зараз, не було. За цей час я працював на абсолютно різних проєктах зі своїми доменами й технологіями.

Починалося все з Visual Basic, Microsoft Silverlight і рідкісних інструментів. Опісля цих інструментів я не зустрічав, а працював з усіма версіями ASP.NET; React, який зараз популярний і всюди необхідний; SQL, MySQL, MS SQL. Другий проєкт був побудований за допомогою Angular, jQuery. В іншому за стандартом взаємодіяв з Bootstrap і Font Awesome для UI і так далі.

Що штовхало вас до розвитку?

Напевно, мій фанатизм і постійне навчання для досягнення цілей. Вибираючи професію між автомеханіком і програмістом, я пішов туди, де менше знав у той момент. Коли я був менеджером у ролі фахівця з якості, мною рухала моя університетська спеціальність, підштовхуючи в бік розробки. Внутрішнє бажання й усвідомлення того, ким я хочу бути, інтуїтивно направляло.

Я завжди хотів і хочу зробити продукт замовників кращим, постійно прагну вирішувати проблеми клієнтів і демонструю високий рівень розробки, адже це позначається на ставленні до мене й до компанії.

Велику роль у моєму розвитку зіграли замовники. Вони давали завдання, які дозволяли щось почитати, вивчити і впровадити на проєкт, стати кращим.

Був і якось застій на одному з проєктів, але наша команда не витрачала час даремно в той час, а вивчала Angular. Пізніше ці знання знадобилися нам у ситуації, коли на проєкті в клієнта була низька експертиза в Angular, і ми змогли професійно йому допомогти.

Чи зараз допомагаєте junior-ам?

Аякже, я ж Team Lead. Мені важливо, щоби моя команда росла, щоби колеги готові були допомагати один одному. Займатися менеджментом мені подобається й тому, що так я можу ділитися знаннями. Але йти в управління повністю не планую, я дуже люблю розробку.

Що порадите зараз junior-ам?

Junior-ам я порадив би бути сміливими й наполегливими. Не боятися запитувати, але для початку пошукати відповіді самому. Прийшовши з уже проробленим шматком роботи, нехай просто з пошуку рішення, ви покажете, що зацікавлені в завданні, готові працювати над ним далі, і переймати досвід у колег. Прагніть уперед і не опускайте руки!

Tags: