До списку

Самонавчання, робота на телебаченні та залізниці – три історії джуніорів, які розпочали свою кар’єру в ISsoft Ukraine

20 Лютого, 2023

Згідно з останніми даними, ІТ галузь єдина у 2022 році, експорт послуг якої виріс і тим самим забезпечив 32,2 млрд грн доходів до бюджету України. Також зросла кількість нових ФОП-ів за ІТ-КВЕДом. І коли молоді люди обирають програмування своєю першою або ж абсолютно новою роботою – тим самим можуть швидше наближати перемогу України.

Важливо дати початківцям шанс розвиватись, ставши частиною ІТ-компаній. Власне, ми в ISsoft Ukraine відкрили свої «двері» таким людям і ділимось їхнім шляхом. Це може надихнути та вмотивувати й вас обрати кар’єру в ІТ.

Яка твоя історія знайомства з компанією?

;

Дар’я Галайда, Front-End Engineer:

Я – розробниця-самоучка. І хоч я працювала на одну ІТ-компанію як фрілансер, та це було не те. Мені хотілось стати частиною одної команди і тому у липні 2022 (а це вже був 6 місяць війни) вирішила розпочати пошук. Активно розсилала резюме близько двох тижнів і мені запропонували пройти співбесіду в ISsoft Ukraine. Від самого початку спілкування з рекрутером, я відчула, що ми сходимось у тому як потрібно спілкуватись з людьми; він шукав особистість, якій має подобатись команда проекту, і команді має подобатись те, з ким вона співпрацюватиме.

Мене запросили на технічну співбесіду, де було четверо чоловіків, та питання були цікаві й спілкування вийшло легким та комфортним. Саме тому, коли мені повідомили про офер – я дуже раділа – це була команда, з якою хотілось почати працювати.

;

Влад Шупик, .NET Developer:

Я навчався в коледжі на спеціальності «Розробка програмного забезпечення» (це був 2015 рік) – згодом пішов у комп’ютерну академію, щоб поглибити знання і стати розробником. Та що цікаво, пішов працювати не в ІТ компанію, а на телеканал Інтер. Так, 5 років я працював інженером, відповідальним за відеостіни, титрувальну станцію та інші технічні речі. Але перспектив у розвитку на телеканалі у мене не було і я вирішив повернутись до програмування.

Першим кроком було придбання онлайн-курсу, після чого я освіжив знання і розпочав пошук відкритих вакансій. У мене були колеги, які влаштувались в ІТ-компанії і вони порекомендували зайти на сайт DOU і пошукати відкриті вакансії. Таким шляхом пішов і я – почав відправляти резюме та проходити співбесіди з рекрутерами різних компаній. Після 3 тижнів активного пошуку у мене було 2 пропозиції роботи, з яких я обрав ISsoft Ukraine.

;

Наталія Бабаєва, Business Analyst:

Здобувши дві вищі університетські освіти – інженера з організації перевезень та управління на залізничному транспорті та економіста (“Облік та аудит”), у 2007 році я почала працювати в Укрзалізниці (надалі УЗ) на посаді бухгалтера з основних засобів. У мене була величезна база даних капітальних активів та звітноcті, яку потрібно було оперативно обробляти, обліковувати та опрацьовувати. Виконуючи свою роботу, мені довелося працювати у декількох спеціалізованих комп’ютерних програмах, які ще були в процесі доопрацювання і покращення в ІТ департаменті УЗ. Спілкуючись та взаємодіючі із спеціалістами з розробки програмного забезпечення (далі ПЗ) мені дуже було цікаво робити не тільки роботу бухгалтера, але і брати участь в розробці ПЗ. Таким чином, сумлінно та креативно виконуючи свої обов’язки, я росла, мене підвищили до Головного бухгалтера, а згодом запропонували роботу у ІТ департаменті УЗ в розробці фінансового ПЗ у якості subject matter expert на посаду інженера-технолога (аналог Бізнес-аналітика в міжнародних компаніях). 

Оскільки мені були відомі потреби, логіка роботи та «болі» користувачів-бухгалтерів, я пропонувала наповнення продукту саме тим, що спростить та полегшить важку рутинну обчислювальну роботу, особливо в умовах швидко змінюваного податкового законодавства та, як наслідок, шаблонів файлів для взаємодії із зовнішніми електронними системами державних податкових органів. Фактично я виконувала роботу бізнес аналітика зі збору та виявлення вимог до ПЗ, ставила завдання для розробників та проводила первинне тестування нових features і виправлення помилок.

Згодом, продовжуючи працювати в УЗ, вирішила розвиватися далі, зрости як IТ-спеціаліст та піти на курс Бізнес Аналізу до приватної комп’ютерної школи з викладачами, що працюють у міжнародних IT компаніях. По завершенні я отримала сертифікат з найвищою відзнакою та почала проходити співбесіди ІТ-компанії.  отримала оффери та, нажаль, потрапила у лікарню. Я все зупинила, почала лікування і не розуміла цієї ситуації – чи то мені треба залишитись в УЗ, чи таки варто продовжувати пошук нового місця роботи. Через кілька місяців я одужала і взимку запропонувала свою кандидатуру в ISsoft Ukraine.

Яке у тебе склалось перше враження про компанію?

Дарʼя Галайда: Я дивилась сайт компанії, сторінки компанії у соцмережах та фото з радісними емоціями людей – мені захотілось бути серед них. І коли я читала про засновників – дуже сподобався саме кар’єрний шлях Ігора Епштейна та Олександра Шнірсона, які власне заснували компанію.

Склалось враження, що у компанії все так від душі і по-справжньому, а тепер це відчуваю на собі – все так і є.

Влад Шупик: Що цікаво, я приєднався до компанії і пішов навчатись у Тренінг Центр. Курс тривав близько 3 місяців і лише після завершення я вирішив загуглити «що таке ISsoft». Та попри всі позитивні відгуки, моє відчуття, що компанія «моя», прийшло після того, як почав розробляти один проект і використовувати свої знання на практиці.

Наталія Бабаєва: Від моїх друзів я дізналась про те, що ISsoft відкрилась в Україні у 2021 році. Мені хотілось працювати у великій ІТ компанії.

Коли я дізналась про те, що Coherent Solutions / ISsoft має у своєму штаті понад 2000 розробників, є офіси в інших країнах Європи, тут вже налаштовані всі процеси, все чітко структуровано – це саме та компанія, з якою хочеться зростати та бути її частиною. 

 

Як зараз тобі у компанії? Що важливо джуніорам, з твого досвіду?

Дарʼя Галайда: Я працюю лише кілька місяців, але вже чимало пройшла з командою – я швидко почала рости як розробниця, відчуття підтримки дуже мотивують не боятись і «стрибати вище». Також завдяки моєму тімліду, який дає різні задачі та вірить у мене, я можу назвати команду не лише колегами, а й друзями.

Для тих, хто лише починає свій шлях як Junior developer хочу порадити:

  1. Який би настрій не був, важливо щодня (хоча б годину) робити нові завдання, щоб вдосконалювати свої знання у вашому напрямку програмування.
  2. Роботу знайти можливо: переймайте досвід з написання резюме у Senior-розробників, щодня контактуйте з рекрутерами (більше про це поділилась з у статті на DOU)
  3. Якщо ти пишеш код – ти не можеш не помилятись. Не варто ставитись до цього так драматично. Коли зараз мені хтось каже, що я помилилась я відповідаю: “Клас, я знаю тепер як має бути правильно”.

Щодо свого розвитку – то хочу вивчити Back-End і тестування, а в майбутньому мрію займатись штучним інтелектом.

Влад Шупик: Я в компанії вже понад рік і мені тут дуже подобається. Щодо англійської – то на початку я її знав на рівні A2, але вже тривалий час персонально займаюсь з вчителем і суттєво підтягнув її. Зараз працюю на проекті, який дає можливість розвиватись і розробляти круті рішення для клієнта. У майбутньому маю амбітні плани – вирости до Senior-а, тоді й до власника своєї IT-компанії.

Для початківців і тим, хто ще вагається йти працювати в IT чи не йти, моя відповідь: “звісно йти, не думаючи ні про що”! Головне любити те, чим ти займаєшся. Більше співбесід – більше пропозицій.

Наталія Бабаєва: Я впевнена, що моя продуктивність, прогрес і перфоманс як бізнес-аналітика був би значно вищий якби цей рік був прожитий не в умовах війни. Та що особливо ціную – це підтримка та розуміння, які компанія не втомлюється надавати кожному з нас. Ще мені дуже допомогли внутрішні курси ISsoft з англійської два рази на тиждень з дуже позитивною вчителькою. І хоч у компанію я прийшла з рівнем англійської B2, та переконана, що для комунікації з клієнтами та колегами це дуже важливо – тому і тут продовжую розвиватись.
А для початківців у бізнес-аналізі маю лише дві головні поради:

  1. Зрозумійте «біль» клієнтів: виявляйте щиру зацікавленість до бізнесу, комунікуйте не лише з менеджментом, а й колегами, які також “виграють” від влучних технологічних рішень. Так ви побачите, що з вами охоче йдуть на контакт і підкажуть, де знайти потрібну інформацію.
  2. Ви для бізнесу і для команди – налаштовуйте взаєморозуміння з розробниками і тестувальниками, що в команді працюють для розвитку бізнесу клієнта та задля досягнення бізнес-цілей.

Нехай у вас не буде бар’єрів, які здаються непрохідними, коли ви думаєте про роботу в ІТ компанії. Наполегливість, розвиток ваших навичок, таланту, софт-скілів і великі мрії обов’язково приведуть вас до цілі.