До списку

Тренінг-центру ISsoft 10 років!

13 Листопада, 2020

З 2010 року Тренінг-центр ISsoft підвищує професійні навички співробітників компанії, навчає новачків і розробляє актуальні програми курсів. За десять років навчання в Тренінг-центрі ISsoft пройшли більше тисячі людей. Сьогодні ми вітаємо колектив Тренінг-центру з ювілеєм і хочемо поділитися з вами його історією.

Як будь-яка добра казка, ця історія повинна початися з спілкування з тим, хто стояв біля витоків освітнього центру ISsoft – Олега Фридлянда, керівника Тренінг-центру.

Олег Фридлянд

– Олегу, з чого починається Тренінг-центр?

– Мабуть, Тренінг-центр починається з палаючих очей учнів, які хочуть вивчити щось нове і почати свій шлях.

– Чи пам’ятаєте ви, як ви потрапили в ISsoft і стали частиною Тренінг-центру?

– Так, у 2008 році я прийшов в компанію на позицію junior .NET developer. Як такого Тренінг-центру в компанії ще не було, але були співробітники, які професійно ділилися знаннями. Тому, коли керівництво прийняло рішення заснувати Тренінг-центр в 2010 році, я вже великою мірою розумів, що потрібно, щоб правильно організувати навчальний процес.

– Хто і за якими напрямками викладав в Тренінг-центрі в перші роки його роботи?

– Перший час у нас було два базових напрями: .NET і Java. Тоді їх вели Андрій Протас, Роман Іванашко, Андрій Романовський, Ігор Любін, Віктор Алексєєв, Рома Маліновскій, Коля Петушков, Сергій Горбаба – тренери, які вже довго працюють (вали) в нашій компанії.

– Як розвивався Тренінг-центр?

– Спочатку в ньому викладали співробітники компанії, які хотіли ділитися своїм досвідом і знаннями. Під час навчання іноді виявлялося, що не всі ті, хто має професійний рівень знань, можуть добре навчати. Тому ми проводили відбір викладачів. Дуже допомагали і керівники виробничих департаментів: вони радили фахівців на роль викладачів Тренінг-центру. Так було перші п’ять років. 

У 2015 році компанія стала рости швидше, і я прийняв рішення про необхідність створення команди тренерів, які могли б займатися навчанням і складанням навчальних програм повний робочий день. З цього моменту почалася робота над формуванням того, що я зараз називаю корпоративним університетом. За ці роки було розроблено багато авторських навчальних курсів, тренінгів, лекцій та практикумів. Першим штатним викладачем Тренінг-центру став Олексій Волосевич. Трохи пізніше до нього приєднався Тимофій Гавриленко, який до Тренінг-центру працював в компанії на проєктах в Business Intelligence-відділі. Потім запросили Ігоря Хейдорова, який вніс свою лепту в курси для початківців і дуже добре підготував курс інформатики. Також я хотів би відзначити Ігоря Коршука, який розвивав і розвиває Front End напрям. Можу хвалити всіх викладачів дуже багато і довго, а у нас їх шість в штаті і п’ятдесят один із виробничих відділів.

Які напрямки зараз найпопулярніші в Тренінг-центр?

– У нас є базові напрямки, які були завжди – це .NET, Front End, Java і бази даних, а нові напрямки з’являються разом з розвитком технологій. Компанія не відстає від трендів. Наприклад, ми запустили нову школу Big Data спільно з BI-відділом. Випускники вже працюють в штаті компанії. Понад рік тому ми також відкрили набір на високотехнологічний складний тренінг по Machine Learning. Він вимагав певного математичного бекграунду, з цим ми впоралися. Над тренінгом працювали наші тренери спільно з Intelligence Solution department. Олексій Волосевич застосував весь свій досвід і знання для створення курсу зі вступу в штучний інтелект і машинне навчання, а також розробив цілий курс з вищої математики для інженерів з машинного навчання. Усе це дозволило в комплексі підійти до підготовки фахівців даного напрямку.

– На вашу думку, як буде виглядати Тренінг-центр в майбутньому?

– Півтора роки тому ми запустили Школу Розробника ISsoft (.NET, Java, Big Data). Ця ініціатива Тренінг-центру дозволила нам залучати більше фахівців-початківців, наприклад, студентів вузів. Кращим з випускників ми пропонуємо роботу в компанії.

Думаю, що це один з найперспективніших напрямків розвитку для Тренінг-центру, поряд, звичайно, з внутрішніми тренінгами. Сподіваюся, що через 10 років ми побудуємо масштабний освітній центр, де зможемо на постійній основі готувати велику кількість новачків, допомагати людям змінювати свою професію, а також підвищувати кваліфікацію і розвиватися професійно. 

– Поділіться своїм найрадіснішим спогадом за 10 років в Тренінг-центрі.

– Напевно, кожен рік приносить нові гарні спогади з точки зору того, що ми робимо. Якщо згадати те, що стосувалося особисто мене, то на думку спадає  2012 рік. Момент, коли випуск чергового курсу в Тренінг-центрі збігся з моїм днем народження. Несподівано у двері постукали, й увійшла велика група з 15 людей, вони подарували мені квиток на джазовий концерт. Не уявляю, як вони дізналися про моє захоплення джазом, тоді мені було дуже радісно і приємно.

Олена Середіна, HR-директор ISsoft

– Першими співбесідували людей в Тренінг-центр Роман Маліновській та Микола Пєтушков, тоді улюбленими питаннями на співбесіді були: “2 в 16-ій степені?” і “Чому каналізаційні люки круглі?”. Зараз Тренінг-центр – це окремий відділ у компанії, де прекрасно вибудовані навчальні процеси і працюють талановиті педагоги. Велике спасибі керівнику Тренінг-центру Олегу Фридлянду за пророблену титанічну працю для створення чудового освітнього центру, де виросло стільки спеціалістів.

Думаємо, вам вдалося зануритися в історію створення та розвитку Тренінг-центру. Хочемо показати його з інших сторін: очима колишніх студентів центру і штатних викладачів. 

Олександр Сиволап працює в ISsoft вже 9 років. Йому вдалося потрапити на курс Тренінг-центру на самому початку. Олександр поділився з нами спогадами.

– У Тренінг-центр на .NET-тренінг я прийшов 4 квітня 2011 року, в той час я закінчив останній курс ФПМІ БДУ. Тренінг зараз може здатися вам стандартним, але тоді це був індивідуальний курс, на якому Сергій Горбаба готував мене до проєктної роботи. До речі, тренер досі викладає в ISsoft. Програма курсу була специфічною: ніхто не знав, які технології будуть на проєкті – або платформа, або VS, тому вчили мене за веб-формами. Завдання було цікаве: написати калькулятор. Тоді це було просто тренування навичок, подивитися код, отримати знання і потім прийти на проєкт. Буквально за два тижні я пройшов тренінг і почав працювати. 

У Тренінг-центр мене і мого однокурсника брав Олег Фридлянд, він розповів нам про все, що нас чекає на курсі, і навіть заспокоїв. А потім була кумедна історія, пов’язана з тим, що на місці маленької кімнати Тренінг-центру раніше була чи то конференц-кімната, чи кухня. Тому перший час, поки ми займалися, до нас постійно приходили то поїсти, то поговорити. Загалом, нудно не було.

Зараз Тренінг-центр змінився і виріс. Через чотири роки після свого першого курсу навчання, я відвідав тренінг Тимофія Гавриленка. Це був дуже цікавий курс з SQL з поглибленим вивченням, було реально круто, тому що знання були глибокі й фундаментальні. Рекомендую.

Всім, хто тільки прийшов у Тренінг-центр, раджу бути уважним, вбирати якомога більше знань і задавати питання. Намагайтеся зробити більше, ніж від вас просять, а також знайте, що на реальних проєктах ви зіткнетеся з більш складними завданнями, і вам потрібно буде вчитися все життя. Вітаю Тренінг-центр і бажаю і далі розвиватися і робити кожного співробітника професійнішим.

Тренери – незамінна частина Тренінг-центру. Саме вони діляться знаннями, навчають новеньких, пропонують заглибитися в модні технології і вивчити фундаментальні дисципліни. Дякуємо кожному тренеру Тренінг-центру за роботу, яка змінює людей, змінює рівень знань і проєктної роботи, а в глобальному сенсі і весь світ.

Олексій Волосевич, .NET Training Manager

У січні 2015 роки мене запросив в Тренінг-центр Олег Фридлянд, і з тих пір я працюю тут ось уже шість років. Зараз я можу з гордістю сказати, що я другий штатний співробітник Тренінг-центру. Основна моя робота – це робота зі стеком .NET. Відповідно, мої перші тренінги були присвячені .NET. Згодом, я почав проводити тренінги за іншими технологіями: Front End, Python. 

За шість років Тренінг-центр помітно виріс: і в плані кількості співробітників, і в кількості і напрямках тренінгів. Якщо спочатку це були виключно індивідуальні практичні тренінги, то зараз ми займаємося і лекційними курсами. Останні кілька років ми активно набираємо студентів в відкриту Школу розробника, де ділимося з ними знаннями і даємо досвід вирішення завдань з реальних проєктів.

Контингент наших учнів став ширше: до нас приходять студенти не тільки з профільних спеціальностей. А ще вони помолодшали, ну або я постарів, не знаю (сміється). 

У майбутньому Тренінг-центру нові тренінги, курси, ми будемо актуалізувати матеріал вже наявних програм і проводити більше тренінгів в рамках Школи розробника. Мені подобається викладати. Викладання – це спілкування, це можливість дізнаватися щось нове самому. І я радий, що Тренінг-центр дає мені цю можливість.

Ігор Хейдоров, .NET Trainer

У Тренінг-центр я перейшов працювати з виробничого відділу. З 2012 року я працював в компанії як C++ розробник, набирався досвіду, а в 2019 році Олег Фрідлянд запропонував викладати. Я погодився, і ні секунди про це не шкодую. Я почав з викладання C# для QA Automation, зараз веду базовий тренінг з .NET, також у мене є ряд курсів, пов’язаних зі вступом у розробку ПО, SQL для початківців, і курс з ООП, і ряд інших курсів. Я знайомий з роботою Тренінг-центру з перших днів роботи в компанії, бачив, як з невеликої групи захоплених людей він перетворився в повноцінний департамент. Я, звичайно, не шаман, але іноді мені сниться сон, в якому я бачу величезну будівлю з написом – International ISsoft Education Center. Робота в Тренінг-центрі дала мені можливість самореалізації, самоосвіти і можливість передавати досвід тим, кому він знадобиться.

Тимофій Гавриленко, SQL Training Manager

У Тренінг-центр я перейшов з виробництва. Ще шість років тому Олег Фридлянд запрошував мене час від часу вести певні тренінги, мені подобалося поєднувати свою роботу з навчанням людей. Це було своєрідним відпочинком від монотонності робочого процесу. 

Спочатку я був пов’язаний з базами даних, даними, мовою SQL. Пізніше додалися Database design, Integration design, Machine Learning та інші курси. Робота в Тренінг-центрі професійно дала мені більше, ніж проєктна робота. Тут я зміг сконцентруватися на інших завданнях і спробувати себе в іншій ролі, в нових областях і технологіях. Я відчув радість від того, що ділюся знаннями, що мої учні вдячні мені за те, що отримують корисні навички, які відразу можна застосувати в роботі.

Від усього колективу ISsoft хочемо привітати всіх випускників, колектив викладачів і, звичайно, керівника Тренінг-центру ISsoft з ювілеєм! Дякуємо за кожну хвилину вашої праці! Бажаємо вам міцного здоров’я, натхнення і щастя!