До списку

Від Trainee до Lead QA за 4 роки: історія професійного росту Аліни Саєнко 

27 Вересня, 2022

Медінститут чи айті? Хотілось би сказати, що можна одне й інше, проте з підтримкою коханого вона таки обрала ІТ сферу. Зараз Аліна Саєнко успішно продовжує розвиватись як Lead QA в ISsoft Ukraine і про свій досвід кар’єрного росту поділилась для нашого блогу.

Як починався твій шлях в ІТ?

Навчаючись у Медінституті, Аліна досить добре поєднувала це з роботою у кафе. Та коли навантаження на роботі та навчанні зросло і вона зрозуміла, що перспектив продовжити навчання на кафедрі Судмедекспертизи не було, вона вирішила, що таки варто прислухатись до порад коханого хлопця. Він вже тривалий час розповідав, що Аліні треба спробувати себе в ІТ сфері. І попри стереотип «цілий день сидіти за компютером дуже нудно», все ж записалась на курси для QA в одну з великих львівських компаній.

Навчання сподобалось і як зізналась Аліна «було не таке вже й нудне». Пройшовши одну співбесіду по завершенню, Аліну взяли на перший проект у компанії. Для цього варто було захистити демо та відповісти на запитання Lead-ів та Project manager-ів, які саме шукали людей для підсилення своїх проектів.

Перша робота

На першому американському проекті Аліні пощастило з командою та ментором. Оскільки їй з самого початку не подобались чіткі правила росту як спеціаліста у компанії, в якій тоді працювала, вона робила усе, щоб швидше вчитись та розвиватись на конкретних задачах. Так, вже через 4 місяці її взяли джуніор-спеціалістом на інший проект, де не було ментора і довелось самій налаштовувати процеси, спілкуватись з клієнтом та навіть вести мітинги.

Стрімкий ріст

Згодом на проектах, де бракувало бізнес-аналітика, Аліна почала поєднувати вже свої функції QA з BA. Цьому всьому посприяло те, що погано прописані requirements і user story заважали їй добре робити свою роботу. Тому, з власної ініціативи, розпочала з клієнтами проводити брейнсторми, створювати якісні user story і їй це насправді подобалось. За 4 роки у компанії, постійно розвиваючи свої скіли не лише як QA, їй вдалось пройти шлях від Junior до Lead QA-спеціаліста. 

Як не зупинятись  

Не засиджуватись на одному місці спершу заохотив її хлопець. Та Аліна також відчула, що хоче спробувати працювати у меншій компанії, подивитись як налаштовані процеси у них та використати можливості для подальшого професійного росту. Такою компанією вона обрала ISsoft Ukraine. Прийшовши на великий проект як Lead QA, почала менеджити двох тестувальників, займалась налаштуванням процесів,розробкою стратегії ручного тестування та автоматизації.  

Бліц-інтерв’ю з Аліною Саєнко: 

1. Твої лайфхаки для тих, хто хоче професійно рости?

Не бути лінивим, не боятись відповідальності, бути ініціативним – запитувати або пропонувати ідеї для покращення процесів. 

2. Що важливо знати, коли хочеш рости?  

Мені завжди важливо, щоб я достатньо знала і вміла, а також постійно особисто розвивалась.  

Що найбільше заважає на шляху до розвитку?

Засидженість у зоні комфорту. Потрібно завжди ставити собі вищу ціль і прагнути її досягнути.

4. Коли настає відчуття, що ти можеш робити ще більше?

Коли ти робиш щось і це добре виходить. У нас на одному проекті була проблема з дизайнером і в один момент я сама вирішила дещо переробити дизайн. Це виявилось не так складно і ось тут настав такий момент «я можу робити навіть це».

5. Які помилки ти зробила?

Я не дуже запам’ятовую помилки. Одна зі смішних історій – коли я тільки пройшла курс з тестування і на співбесіді дуже впевнено розповідала, що я у школі вчила Python (хоч насправді то був Pascal). Та попри це мене взяли на проект. Нічого критичного за ці 4 роки не пригадую, усі баги знаходились і виправлялись. Будь-які проблеми можна вирішити з правильним підходом.

6. Які шкідливі поради можеш дати тим, хто на такому шляху як ти?

Не навчайтесь, задавайте якомога менше запитань, і не гугліть.

7. Які плани далі?

Я би хотіла, щоб у мене був більш технічний проект. Також думаю, що через кілька років Manual QA як такого вже не буде. Ця тенденція помітна і зараз. Тому потрібно бути максимально обізнаним в інших дотичних сферах, як Automation QA, Business Analysis, та продовжувати розвиватись.